pixel

Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

Activision tarafından Warzone haritası için DMCA kararı alındı

Yeni Call of Duty: Warzone haritası internette sızdırıldı ve Activision bundan memnun değil.

Şirket, sızıntıları paylaşan sitelere ve oyun platformlarına karşı birden fazla DMCA kararı ile yayından kaldırma bildirimi yayınladı.

Activision tarafından Warzone haritası için DMCA kararı alındı

Activision neden sızdırılan Call of Duty: Warzone haritası üzerine DMCA yayınlıyor?

Başlangıçta, Verdansk’ın 1980’lerin temasıyla güncellenmiş bir versiyonu olacağı iddia edilen yeni Call of Duty: Warzone haritası On Thin Ice Twitter hesabı tarafından sızdırıldı. Söz konusu hesap, güncellenmiş Soğuk Savaş temalı Verdansk haritası için ünlülerle dolu bir canlı aksiyon reklamının devam eden bir versiyonunu ortaya çıkardı. Hesap daha sonra sızıntıyı ortadan kaldırdı ve sızıntının zaten halka açık olduğuna inandığını iddia ederek bunu paylaştığı için özür diledi. Sızıntılar daha sonra Charlie Intel ve VGC tarafından tespit edildi ve ikisi de Activision tarafından içeriği kaldırmalarını talep eden DMCA bildirimleriyle karşılaştı. Activision doğal olarak DMCA uyguluyor çünkü resmi olarak duyuruyu daha geçmediler.

Sızıntılara göre yeni Verdansk haritası, Stadyum, Havaalanı ve Baraj gibi çeşitli yerlerde kapsamlı değişiklikler içeriyor. Stadyum, 1980’lerin Verdansk’ında yapım aşamasındayken, Havaalanında yeni Soğuk Savaş temalı uçaklar ve diğer nesneler yer alıyor ve Baraj şu anda Verdansk’ı birbirine bağlayan bir köprü olarak görülüyor.

Yeni Call of Duty: Warzone Verdansk haritası ne zaman çıkıyor?

VGC makalesine göre, Call of Duty: Warzone’un yeni haritasının Kasım ayında Black Ops Cold War ile birlikte çıkması gerekiyordu, ancak bilinmeyen nedenlerden dolayı  ertelendi. Charlie Intel’in de belirttiği gibi, Call of Duty: Black Ops Cold War’un 3. Sezonunun Nisan ortası gibi gelmesini bekliyoruz bekliyoruz.


Yorum yapın