pixel

Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

Activison, Cinsiyetçi Yorumların Ardından Call of Duty: Ghost Aktörü ile İlişkilerini Kesti

Activision, Call of Duty: Modern Warfare ve battle royale oyunu Warzone’da bulunan Ghost karakterinin seslendirmesini yapan seslendirme sanatçısı Jeff Leach ile bağlarını kopardı.

Leach ile yakın zamanda yaptığı cinsiyetçi yorumlar için görüşüldü ve Activision artık Leach ile çalışmayacağını açıkladı.

Activision, “Cinsiyetçiliğin sektörümüzde, oyunlarımızda veya toplumda yeri yoktur. Activision artık Jeff Leach ile çalışmıyor. Bu açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Tüm oyuncular için eğlenceli ve güvenli bir deneyim sunmaya kararlıyız.” diye açıklama yapıldı.

Diğer yandan Leach, Facebook Gaming ile de ortaklık yapıyor, ancak bu platform üzerinden henüz bir açıklama yapılmamış gibi görünüyor.

Activision Call of Duty: Modern Warfare

Ghost, Call of Duty hikayesinde iyi bilinen bir karakterdir. Şubat 2020’de Modern Warfare’e yeni bir Operatör olarak geldi ve Warzone’da da mevcut. Activision, bu haberin bir sonucu olarak ilerleyen oyunlarda Ghost’a ne olabileceğini netleştirmedi.

Ghost oyuncular tarafından da çok sevilen bir karakter. Seslendirme sanatçısı bağların koparılmasından sonra Activision nasıl bir yol izleyecek hep birlikte göreceğiz. Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz ?


Yorum yapın