Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 – TARAFLAR
1.1. SATICI
Ticari Ünvanı : Beta Oyun Teknoloji Anonim Şirketi
Adresi : Ihlamurkuyu Mahallesi,  Malazgirt Caddesi, No:32/A, 34771, Ümraniye / İstanbul
Telefon : 0850 840 55 99
E-mail : info@gaming.gen.tr

(Bundan sonra “SATICI” anılacaktır.)

1.2. ALICI (“TÜKETİCİ)
Adı / soyadı / Ünvanı :
Vergi/TC Kimlik No:

Adresi : {FATURA_ADRESI}
Telefon : {ALICI_TELEFONU}
E-mail : {ALICI_EPOSTA}

(Bundan sonra “TÜKETİCİ,” anılacaktır.)

MADDE 2 – SÖZLEŞMENİN KONUSU
İşbu sözleşmenin konusu, TÜKETİCİ’nin www.gaming.gen.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME VE TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLER
3.1- Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri

{URUNLER}

3.2- Ödeme Şekli :
Kredi Kartı ile Ödeme
• Sipariş özeti sayfasında sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.
• Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir ve şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.
• Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.
Banka Transferi (Havale ya da EFT) ile Ödeme• TÜKETİCİ siparişini verdikten sonra ödemesini banka kanalı ile bekletmeden yapmalıdır. Banka transferi (havale ya da eft) açıklamasına sipariş numarasını yazmalıdır.• Banka transferi (havale ya da eft) seçilerek verilen siparişlerin ödemesinin aynı gün içerisinde SATICININ hesabına gönderilmesi gerekmektedir. SATICI, siparişin verildiği gün içerisinde ödemesi hesabına geçmeyen siparişleri iptal etme hakkına sahiptir.
3.3- Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, TÜKETİCİ, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve TÜKETİCİ arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
Ayrıca, Kredili satış imkanının Bankalar tarafından sadece Banka Müşterisi olan TÜKETİCİ’ye sağlanması nedeniyle, TÜKETİCİ, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve TÜKETİCİ arasındaki Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kredi verme ve detaylı ödeme planınızın oluşturulması Bankanız inisiyatifindedir.
Her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

3.4 – İade Prosedürü:
TÜKETİCİ’nin cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile TÜKETİCİ’ye bedel iadesine karar verilen durumlarda, ödeme seçeneklerine ilişkin iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir.
Bütün geri ödeme işlemleri mücbir bir sebep olmadığı sürece 7 (yedi) iş günü içerisinde yapılacaktır.

a) Kredi Kartı ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü
Alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, TÜKETİCİ ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka TÜKETİCİ’ye geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların TÜKETİCİ’nin kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. TÜKETİCİ’nin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve TÜKETİCİ iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.
Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği TÜKETİCİ’ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince TÜKETİCİ’ye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI’nın Banka’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.
. Ödemenin kredi kartı ile yapılmış olması durumunda, 23/2/2006 tarihli ve 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu kapsamındaki kart çıkaran kuruluşların; satıcı, sağlayıcı veya aracı hizmet sağlayıcı tarafından aktarılan tutarı, kendilerine ulaşmasını takiben kart hamilinin kullanılabilir limitine tek seferde ilave etmekle yükümlülüğü satıcının insiyatifinde olmadığından TÜKETİCİ, bu yöndeki taleplerini doğrudan ilgili bankaya veya kart çıkaran kuruluşlara yöneltecek olup satıcıyı sorumlu tutmayacaktır.
Ödemenin kredi kartı ile yapılmış olması durumunda, 23/2/2006 tarihli ve 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu kapsamındaki kart çıkaran kuruluşların; satıcı, sağlayıcı veya aracı hizmet sağlayıcı tarafından aktarılan tutarı, kendilerine ulaşmasını takiben kart hamilinin kullanılabilir limitine tek seferde ilave etmekle yükümlülüğü satıcının insiyatifinde olmadığından TÜKETİCİ, bu yöndeki taleplerini doğrudan ilgili bankaya veya kart çıkaran kuruluşlara yöneltecek olup satıcıyı sorumlu tutmayacaktır.
TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

b) Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü
İade, TÜKETİCİ’den banka hesap bilgileri istenerek, TÜKETİCİ’nin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.
SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.
Havale/EFT yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği TÜKETİCİ’ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince TÜKETİCİ’ye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.
TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

c) Alışveriş Kredisi ile Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü
İade, TÜKETİCİ’den banka hesap bilgileri istenerek,TÜKETİCİ’nin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.
SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde geri öder.
Kredi yoluyla alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği TÜKETİCİ’ye nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince TÜKETİCİ’ye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır.
TÜKETİCİ, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.
3.5- Teslimat Şekli ve Adresi :

Teslim Edilecek Kişi : {ALICI_TAM_AD_UNVANI}
Teslimat Adresi : {ALICI_ADRESI}
Telefon : {ALICI_TELEFONU}
E-mail : {ALICI_EPOSTA}

Paketleme, kargo ve teslim masrafları TÜKETİCİ tarafından karşılanmaktadır. Kargo ücreti [kargo-tutar] olup, kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenmektedir. Ürün bedeline dahil değildir. Teslimat , anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile, TÜKETİCİ’nin yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında TÜKETİCİ’nin adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, TÜKETİCİ’nin ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

MADDE 4- CAYMA HAKKI
TÜKETİCİ , SATICI ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise TÜKETİCİ’nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak TÜKETİCİ, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;
a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, TÜKETİCİ’nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, TÜKETİCİ’nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, TÜKETİCİ’nin veya TÜKETİCİ tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır. Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan www.gaming.gen.tr’de yer alan destek sayfası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Cayma hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcı sipariş edilen ürünün tarafınıza teslim edildiği kargo firması olup, destek sayfasından kayıt açtığınıza geri gönderime ilişkin detaylar daha detaylı olarak bildirilecektir.
Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler. Örneğin Kulak içi kulaklık, kulak dışı kulaklık dahil olmak üzere her türlü kulaklıkların da iadesi sağlık ve hijyen kurallarına aykırı olduğundan, cayma hakkı kapsamında bu ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler. Montajı yapılan hazır sistemler bu kapsama girmektedir, ürünler sizin adınıza kutularından çıkarılıp montajı yapıldığı için tekrar satışı mümkün değildir, bu sebeple toplaması yapılan bilgisayarlar iade alınmayacaktır.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya TÜKETİCİ’ye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, TÜKETİCİ’nin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
TÜKETİCİ’nin “”Alışveriş Kredisi”” ile ödeme seçeneğini seçmesi halinde, TÜKETİCİ, Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi’nden cayma hakkının, Banka ve TÜKETİCİ arasındaki Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. TÜKETİCİ’nin, SATICI ile imzaladığı işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden cayması, Banka ile arasındaki Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi’ni otomatikman SONA ERDİRMEYECEKTİR. TÜKETİCİ’nin, Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi’nden cayması için cayma talebini Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi’nde belirtilen süreler içerisinde, yine Anında/Mesafeli Alışveriş Kredisi Sözleşmesi’nde öngörülen usule uygun olarak kredi veren Banka’ya yöneltmesi gerekmektedir. Bu kapsamda, TÜKETİCİ tarafından Banka’ya yapılması gereken bildirimin hiç yapılmaması veya geç yapılması durumunda ya da Banka ile TÜKETİCİ arasındaki kredi ilişkisi ile ilgili Üye İşyeri’nin yani SATICI’nın hiçbir sorumluluğu doğmayacaktır.
i) Kullanımdan ya da montaj hatalarından kaynaklanan (kaza, kullanım kılavuzunda veya garanti belgesi üzerinde belirtilen garanti koşullarına aykırı kullanım, sıvı teması, güç ve akım durumları ve yıpranma vb.) nedenlerle oluşan arızalar garanti kapsamına girmemektedir, bu sebeple iade ya da değişim de yapılamayacaktır.

j) Kutusu açıldıktan sonra olağan gözden geçirmeye aşacak derecede kullanılan ya da hasara uğratılan ürünlerin cayma hakkı kapsamında iadesi kabul edilmeyecektir.

MADDE 5- GENEL HÜKÜMLER
5.1- TÜKETİCİ, www.gaming.gen.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
5.2- Ürün sözleşme tarihinden itibaren en geç 30 gün içerisinde teslim edilecektir. Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk SATICI’ya aittir.
5.3- Sözleşme konusu ürün, TÜKETİCİ’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
5.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
5.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin TÜKETİCİ’nin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.6- Ürünün tesliminden sonra TÜKETİCİ’ya ait kredi kartının TÜKETİCİ’nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, TÜKETİCİ’nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün SATICI’ya gönderilmesi zorunludur.
5.7- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin ayıplı (arızalı, bozuk vb.) halinde veya garanti kapsamında ve şartları dahilinde arızalanması veya bozulması halinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için söz konusu ürünler SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
5.8- 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.
5.9- Satışı ilgili mevzuatlar gereği resmi merciler nezdinde gerçekleştirilecek resmi işlemler ile tamamlanması öngörülen ürünler için Mesafeli Satış Sözleşmesi bir ön protokol niteliğindedir. Bu ürünlerin toplam bedeli, ödeme şekli ilgili Kampanya Şartlarında ve/veya Ürün Açıklamalarında belirtilecek olup, bu bedele satışa ilişkin resmi işlemlerin tamamlanması sırasında ortaya çıkacak masraflar dahil değildir. Söz konusu masraflar TÜKETİCİ tarafından resmi işlemlerin yerine getirilmesi esnasında ödenecektir. Bu satışlar, toplam bedelin TÜKETİCİ tarafından SATICI’ya ödenmesi ve resmi merciler nezdinde resmi işlemlerin yerine getirilmesi ile tamamlanmış sayılacaktır. Bu kapsamda cayma hakkı, kargo / teslimat ve benzeri nitelikteki uygulama alanı bulunmayan hükümler bu ürünler için geçerli olmayacaktır.
5.10- Her bir müşteri aynı üründen en fazla 1 (bir) adet sipariş edebilir. Aynı ürün birden fazla sipariş edilse dahi SATICI bu siparişleri iptal etme hakkına sahiptir. Müşterinin sipariş verdiği tarihten itibaren on beş gün içinde aynı ya da farklı bir kullanıcı hesabından aynı ürünü sipariş ettiğinin tespit edilmesi halinde satıcı, bu sipariş ve ürünlere ilişkin satış sözleşmesini koşulsuz şartsız iptal etme hakkına sahiptir. Bu taktirde müşteri hiçbir hak ve tazminat talebinde bulunamayacaktır.
5.11- Yetkili servis tarafından garanti dışı bırakılan bir ürün için SATICI da garanti vermeme hakkını saklı tutar. Örneğin ekran kartları ile kripto para madenciliği (mining) yapılması durumunda bir çok markanın yetkisi servisi o ekran kartını garanti dışı bırakmaktadır.
5.12- Bu sözleşmeyi kabul ederek Gaming.Gen.TR – KVKK Bilgilendirmesi ve Gizlilik Politikamız sayfamızda bulunan kişisel verilerinizin kullanımı ile ilgili şartları da kabul etmiş sayılırsınız.

5.13- SATICININ maddi hatasından kaynaklı olarak ürün bedelinin piyasadaki emsal ürünlere göre orantısız olduğu tespit edilen sözleşmelerde SATICI hiçbir bedel ödemeksizin ve gerekçe göstermeksizin sözleşmeden dönebilir. Böylelikle taraflar arasındaki sözleşme hiç kurulmamış sayılacak ve taraflar ifa yükümlülüğünden kurtulacaktır. Bu durumda SATICI, satılan ürünü teslim etmeyecek, teslim ettiyse de iadesini talep edebilecektir.

5.14- SATICI, TÜKETİCİNİN satın aldığı ürünlerin stokta bulunmasını sağlayarak TÜKETİCİNİN gereksinimlerini karşılamak için elinden geleni yapacaktır. Teknik engeller ve kontrol edilmesi ve önlenmesi zor olan çeşitli faktörler nedeniyle, SATICI, TÜKETİCİNİN sunduğu siparişte talep edilen tüm ürünlerin stokta olacağını garanti edemez. TÜKETİCİNİN sipariş ettiği ürünler stokta yoksa hem TÜKETİCİ hem de SATICI siparişi iptal etme hakkına sahip olacaktır.

SATICININ ya da ürünün satıldığı platformun maddi hatasından kaynaklı olarak satılan ürünün SATICININ stoklarında bulunmadığı ya da maddi hatadan kaynaklı olarak satışının devam ettiği tespit edilen sözleşmelerde SATICI hiçbir bedel ödemeksizin ve gerekçe göstermeksizin sözleşmeden dönebilir. Böylelikle taraflar arasındaki sözleşme hiç kurulmamış sayılacak ve taraflar ifa yükümlülüğünden kurtulacaktır. Bu durumda SATICI, satılan ürünü teslim etmeyecektir.

5.15- SATICI sadece perakende düzeyinde hareket edecektir ve bir TÜKETİCİ tarafından satın alınabilecek ürün sayısı sınırlıdır. Tedarik hizmetlerine izin verilmemektedir. Tedarik hizmeti, bir gerçek veya tüzel kişinin Web Sitesi üzerinden ürünleri satın alması ve bu Ürünleri diğer gerçek veya tüzel kişilere satmasını ifade eder. SATICI, bir TÜKETİCİNİN Web Sitesinden satın alınan ürünlerin yeniden satış kayıtlarına sahip olduğunu tespit ederse, SATICI artık bu TÜKETİCİNİN ürünleri satın almasına izin vermeme hakkına sahip olacak, verilen siparişleri iptal edebilecek ve bu TÜKETİCİNİN hesabını kalıcı olarak kapatmak ve TÜKETİCİNİN belirli bir süre içinde yeniden Web Sitesine kaydolmasını yasaklayabilecektir. TÜKETİCİNİN , tedarik hizmeti amacıyla ürün satın aldığının tespiti halinde SATICI hiçbir bedel ödemeksizin ve gerekçe göstermeksizin sözleşmeden dönebilir. Böylelikle taraflar arasındaki sözleşme hiç kurulmamış sayılacak ve taraflar ifa yükümlülüğünden kurtulacaktır. Bu durumda SATICI, satılan ürünü teslim etmeyecek, teslim ettiyse de iadesini talep edebilecektir. Web Sitesinden satın alınan ürünlerin TÜKETİCİ tarafından satışı veya yeniden satışından kaynaklanan sorumluluk ve zarar TÜKETİCİ tarafından karşılanacaktır. SATICI, bu madde kapsamında ortaya çıkan maddi ve manevi zararını ve TÜKETİCİN elde ettiği maddi ve manevi kazancın TÜKETİCİDEN kendisine ödenmesini talep edebilecek, sattığı ürünlerin iadesini talep edebilecektir.

5.16- SATICI belirli ürünlerin sınırlı miktarını Web Sitesinde yayınlarsa ve TÜKETİCİ belirlenen sınırlı miktardan daha fazla ürün satın almayı planlıyorsa, TÜKETİCİ, SATICI ile iletişime geçebilir. SATICI, TÜKETİCİNİN sınırlı miktardan daha fazla oluşturduğu siparişi iptal etme hakkına sahip olacaktır. Yukarıda belirtilen sınırlı miktar, belirli durumlar altında çeşitli bireysel tüketici hesapları için geçerli olabilir. Bu bağlamda, tüketicinin belirli bir süre içinde birden fazla hesap üzerinden sipariş vermesi halinde, Satıcının söz konusu tek siparişlerin fiili tüketicisinin bir ve aynı kişi olduğunu veya teslimat adresi, siparişin IP adresi, iletişim numarası, alıcı, tüketici ve diğer bilgilerle başka bir TÜKETİCİ ile yakın ilişkili olduğunu tespit etmesi halinde, kümülatif tek sipariş sayısı ürünlerin sınır miktarını aşamaz. Bu gibi, birden fazla siparişin toplam satın alma miktarı ürünlerin sınır miktarını aşması durumunda, SATICI ilgili siparişleri iptal etme hakkına sahiptir.

MADDE 6- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; Türk Mahkemeleri yetkili olup; uygulanacak hukuk Türk Hukuku’dur.
Bu Sözleşme’den ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde SATICI kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerli olmak üzere her yıl Gümrük ve ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar olan ihtilaflar
için TÜKETİCİ işleminin yapıldığı ya da TÜKETİCİ veya SATICININ ikametgahının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise TÜKETİCİ işleminin yapıldığı ya da TÜKETİCİ veya SATICININ ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri Yetkili olacaktır.
Siparişin gerçekleşmesi durumunda TÜKETİCİ işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI : Beta Oyun Teknoloji Anonim Şirketi

ALICI(“”TÜKETİCİ””) : {FATURA_TAM_AD_UNVANI}

Tarih : {GUNCEL_TARIH}