Genel konular hakkında sorular

Sipariş verebilmek için üye olmak zorunlu değildir.

Ancak üye olmanız durumunda bazı avantajlar elde edersiniz.
Üyelere özel kampanyalardan ve indirimlerden yararlanmak ve sipariş ve kargo süreçlerini daha iyi takip edebilmek bunlardan sadece bir kaç tanesidir.

Siparişi sonlandırırken ÖDEME ekranında fatura bilgilerinizi değştirebilir, Firma ismi, vergi dairesi ve vergi numarası girerek firma adına fatura kestirebilirsiniz.

Bilgisayar sektöründeki hemen hemen bütün ürünler Dolar üzerinden ithal edilmekte ve fiyatlandırılmaktadır. Bizim alış ve satış fiyatlarımız da Dolar’a endekslidir. Dolar kurundaki yukarı ya da aşağı değişimler fiyatlara otomatik olarak yansımaktadır.

Siparişlerinizi “Kredi Kartı” ile siparişi sonlandırırken ödeyebilirsiniz.

Ya da siparişin ödeme aşamasında “Bankadan Para Transferi (Havale / EFT)” seçerek banka hesaplarımıza para transferi ile ödeme yapabilirsiniz.

Para transferi ile yapılacak ödemelerde açıklama kısmına sipariş numaranızı girmeniz durumunda kontrolü daha kolay yapacağımızdan siparişiniz daha hızlı işleme alınacaktır.

Sitemizdeki kredi kartlı işlemlerin güvenliği, 256-Bit SSL sertifikaları ile sağlanmaktadır.

SSL sertifikası ile şifrelenen kart bilgileri otomatik olarak işlemi gerçekleştirecek olan bankaya şifreli olarak iletilir ve işlem sonucu sisteme kaydedilir.

Hiç bir kredi kartı bilgisi sistemde tutulmaz. Bu sebeple bu bilgilere personelimiz dahil kimse hiç bir şekilde erişemez.​

Maalesef kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Alacağınız ürünleri sepete ekledikten sonra ödeme adımına geçmeden önceDepodan Teslim” seçeneğini işaretlerseniz ürünü depomuzdan alabilirsiniz.

depodan teslim - Sıkça Sorulan Sorular

Siparişleriniz ortalama 2 iş günü içinde kargoya verilmektedir.
Ancak pandemi süreci ve kampanya zamanlarında yaşanan yoğunluklardan dolayı bu süre zaman zaman uzayabilmektedir. Böyle bir gecikme yaşandığında size ayrıca bilgi verilecektir.

Mücbir sebepler (Hava, yol muhalefeti vb.), kargo tarafından adrese teslim hizmeti verilmeyen veya belirli gün adrese teslimat yapılan yerler hariç, kargo firmaları ortalama şehir içi ve 600 Km’ye kadar mesafelerde 1-2 iş günü, 600 km üstü mesafeler için 2-3 iş günü içinde teslimat yapmaktadır.

Ancak Covid-19 Pandemisi sebebiyle bu süreler daha da uzayabilmektedir.

Siparişiniz oluştuktan sonra kargo takip bilgileri hesabım sayfasına yüklenir ve ayrıca size eposta ile gönderilir.

Kargonuzu teslim almadan önce mutlaka ürünleri kontrol edin.
Kutularda ya da ürünlerde herhangi bir hasar varsa kargo görevlisi yanınızdayken tutanak tutturun ve ürünlerin resimlerini çekin.
Kargodan kaynaklanan hasarlarda tutanak tutulmadığı takdirde hasar sigorta kapsamına girmeyecek ve kargo firmaları hasarınızı ödemeyecektir.

Siparişleriniz kargoya verilmeden önce destek sayfasından “Yeni Destek Talebi” butonuna basarak iptal isteğinde bulunabilirsiniz. Kategori seçimini “İptal Talebi” olarak işaretlemeniz gerekmektedir.
Montajı yapılmış veya tamamlanmış siparişlerin iptali mümkün değildir.

Sipariş iptal talebinde bulunduktan sonra 3 iş günü içerisinde iptaliniz koşullara uygun ise onaylanır.
Bankanıza bağlı olarak ödemeniz ödeme yöntemine göre kartınıza ya da banka hesabınıza iade edilir. Taksitli ödemelerde bankanız geri iadeyi taksitli şekilde gerçekleştirebilir.

Siparişinizi havale/eft ödeme yöntemi ile verdiyseniz ve bizlere banka üzerinden para transferi yaptıysanız:

1. Destek sayfasından “Yeni Destek Talebi” butonuna basarak iptal isteğinde bulunabilirsiniz.

2. İade için kayıtlı e-posta adresiniz aracılığıyla banka hesap bilgilerinizi (İsim Soyisim ve IBAN) [email protected] eposta adresine gönderiniz.

3. Ödemeniz 3 iş günü içerisinde eposta adresimize göndermiş olduğunuz IBAN numarasına yapılacaktır.

Siparişinizi havale/eft ödeme yöntemi ile verdiyseniz ancak bize henüz havale/eft göndermediyseniz, siparişi iptal et butonuna basmanız yeterlidir.

Siparişinizi kredi kartı/banka kartı ödeme yöntemi ile verdiyseniz:

1. Destek sayfasından “Yeni Destek Talebi” butonuna basarak iptal isteğinde bulunabilirsiniz.

2. Siparişiniz 3 iş günü içerisinde iptal edilecek olup, iptal edildikten sonra bankanız iade tutarını ödeme yaptığınız kredi kartı/banka kartınıza ödeme şeklinize göre yansıtacaktır.

İptal Süreci İşleyişi;

Sipariş iptal talebiniz alındıktan sonra size talebiniz ile ilgili gelişmeler destek sayfasından ve e-posta aracılığı ile bildirilecektir. İptal taleplerinin onaylanması ortalama 3 iş günü sürmektedir.
İptal talebiniz onaylandıktan sonra “Siparişiniz İptal Edildi” uyarısı alacaksınız ve ödeme talebi bankanıza verilmiş olacak.
“Siparişiniz İptal Edildi” uyarısından sonraki tüm süreç bankanız tarafından idare edilmektedir.

Sipariş iptalinizin onaylandığını görüntülüyorsanız ödeme talebi tarafımızdan verilmiş olup, ilgili süreç hakkında bilgi almak ve gecikme hakkında görüşmek için bankanızla iletişim kurabilirsiniz

Sitemizde satılan bütün ürünler en az 2 yıl boyunca yetkili servis garantisi altındadır.
Ürünlerde kullanıcı hatası dışında bir arıza olması durumunda yetkili servislerde ücretsiz tamir edilmektedir.
Arızalı ürünler içim garanti belgenizde yer alan, servis hizmetlerini vermekle yükümlü olan yetkili servisten destek alabilirsiniz.

Montajı yapılmış sistemler kişiye özel hazırlandığından, ürünlerde bir arıza yoksa iade/değişim yapılmamaktadır.

Üründe donanımsal bir sorun var ise bizim tarafımızdan veya yetkili servis tarafından test edildikten sonra ve çıkartılacak rapora istinaden ürün iadesi veya yenisiyle değişimi gerçekleşmektedir.

Arıza durumu dışında iade edilmesini istediğiniz ürünlerin ambalajının ve tekrar satılabilirliğinin bozulmamış olması gerekir.
Başka bir müşteriye satılamayacak durumda olan ürünlerin iadesi maalesef kabul edilmez.
Açıp kullanmış olduğunuz ürünleri başka bir müşterimize satamayacağımız için monitör, notebook, işlemci, sarf malzeme, hijyen ürünleri (kulaklık vb)  buna benzer tüm ürünlerde sadece ürün hiç kullanılmadıysa iade kabul edilmektedir.

Yazılım ürünlerinin (lisanslı) kesinlikle iadesi yapılmamaktadır.

Bu koşulları karşılayan iade işlemlerinizde mutlaka ve mutlaka faturanın 2 (iki) nüshasıyla beraber bize ürünü yollayabilirsiniz.
Ürünleri yollamadan önce www.gaming.gen.tr/destek adresinden bildirimde bulunarak onay alınız.

Beta Oyun Teknoloji A.Ş. e-fatura ve e-arşiv fatura sistemi kullanmaktadır. Bütün faturalarınız verdiğiniz eposta adresine gönderilir.
Eğer faturanız size mail yoluyla da ulaşmadıysa siparişler sayfasından siparişinizi bulup, YARDIM butonuna basarak kayıt oluşturabilirsiniz. Faturanız size mail olarak tekrar gönderilecektir.

Yasal olarak belli bir tutarın üzerindeki siparişlerde TC Kimlik numarası ile işlem yapmamız gerekmektedir.
Ayrıca bazı kargo firmaları da ürün gönderiminde ve tesliminde bu bilgileri sorabilmektedir.
Ay içinde kaç sipariş vereceğinizi ve tutarını bilemediğimizden bu bilgiyi ilk aşamada istemekteyiz.
Bilgileriniz güvenli bir şekilde tutulur ve kimse ile paylaşılmaz.

Sitemizde satılan tüm ürünler yetkili distribütör veya yetkili ithalatçılardan tedarik edilmiştir ve en az 24 ay süre ile garanti altındadır.
Sitemizde ikinci el ya da orijinal olmayan ürünler satılmaz.

Hazır Sistemler Hakkında Sorular

Gaming.gen.tr’de satılan bütün hazır sistemlerin montajı tarafımızdan yapılmaktadır.
Güvenlik sebebiyle ekran kartlarının montajı yapılmaz ve ayrı olarak gönderilir. Bunu sebebi günümüzdeki ekran kartlarının oldukça ağır olması ve kargo sürecinde anakartın PCI Express yuvasını kırabilmesidir.
Ekran kartınızı kendiniz de şu videoya bakarak çok kolay bir şekilde takabilirsiniz

Eğer montaj hizmeti istemiyorsanız bunu ürünü sepete atmadan önce seçmeniz gerekir.
Montaj hizmeti istemediğiniz ürünler size farklı kutularda ve ayrı ayrı gönderilir. Siparişin işleme alınması çok daha hızlı olacağından ürünler daha hızlı kargoya verilir.

Sitemizde satılan bütün hazır sistemlerde bilinen markaların test edilmiş ürünleri kullanılmaktadır.
Sistemler hazırlanmadan önce uyumluluk testleri yapılmakta ve sadece en uygun ürünler bir araya getirilerek Hazır Sistem oluşturulmaktadır.
Bütün parçalar en az 2 yıl üretici ve ithalatçı garantisi altındadır.

Hazır sistemler parça bazında fatura edilir ve ayrı ayrı garantiye sahiptir.
Yani her parçanın birbirinden bağımsız ve en az 2 yıl garantisi bulunmaktadır.
Ürünlerin garanti belgeleri size siparişinizle beraber gönderilmektedir.
Bu sayede garanti ve teknik servis süreçlerinizi direk marka ya da teknik servisi ile de yürütebilirsiniz.

Hazır sistemler sizin isteğinize göre farklı parçalar bir araya getirilerek ve montajı yapılarak oluşturulur.
İadesi durumunda tekrar satışı mümkün olamayacağından herhangi bir arıza olmadığı durumlarda iade edilemez.
Arızalı herhangi bir parça olması durumunda o parçanın değişimi ve iadesi ilgili teknik servisin onayı ile yapılmaktadır.

Hazır sistemler birden çok parçanın bir araya getirilerek oluşturulduğu sistemlerdir. Açmanız ya da parça değiştirmeniz durumunda garanti dışı kalmaz.
Ancak bu işlemleri yaparken parçalara fiziksel bir zarar vermemelisiniz.