Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

ASUS, AMD Radeon™ RX 6500 XT ekran kartlarını duyurdu!

ASUS Dual Radeon RX 6500 XT ve TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartları mükemmel 1080p performansını daha geniş kitlelere ulaştırıyor!

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • İki yuva yer kaplayan kompakt yapıdaki Dual Radeon™ RX 6500 XT ekran kartında Eksen Teknolojili fanlar, 0 dB modu ve alüminyum arka plaka bulunuyor.
  • 2,7 yuva yer kaplayan TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartı; çift BIOS, Aura Sync RGB ve en uygun soğutma için alüminyum arka plaka gibi özelliklere sahip.
  • Her iki kart da tek bir otomatik işlemle bileşenleri lehimleyerek dayanıklılığı artıran ASUS’a özgü Auto-Extreme teknolojisiyle üretiliyor.

ASUS, Dual Radeon™ RX 6500 XT ve TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartlarını duyurdu. 6 nm üretim süreciyle ve çığır açıcı AMD RDNA™ 2 oyun mimarisiyle geliştirilen bu yeni ekran kartları popüler AAA ve e-spor yapımlarında muhteşem 1080p deneyimlerini daha fazla oyuncunun yaşayabilmesi için tasarlandı. Kartlarda yüksek bant genişliğine ve düşük gecikme süresine sahip AMD Infinity Cache™ ve yüksek hızlı 4 GB GDDR6 bellek bulunuyor. Yeni modeller Microsoft Windows 11 ve Microsoft DirectX® 12 Ultimate’in yanı sıra , AMD Smart Access Memory™ teknolojisine, AMD FidelityFX™ Super Resolution ölçek yükseltme teknolojisine destek veriyor. Ayrıca görsel açıdan etkileyici, yüksek yenileme hızlı oyun deneyimleri sunan gelişmiş özellikler de kullanılıyor.

Dual Radeon RX 6500 XT iki yuva yer kaplayan kompakt yapısıyla küçük sistemlere kolayca sığabiliyor. ASUS’a özgü Eksen Teknolojili fan tasarımı ve 85 watt güç tüketimi ile bu kart sisteme ısı veya gürültü yükü getirmeden muhteşem 1080p performansı sunuyor.

Fanların çevresindeki bariyer halkaları hava akışını doğrudan soğutma bloğuna ileterek grafik işlemcinin ağır yük altında bile serin kalmasını sağlıyor. Daha hafif yüklerde ise 0 dB teknolojisi fanları tamamen kapatarak kartı sessizce çalıştırıyor. Grafik işlemcinin sıcaklığı 60° C’ye ulaştığında fanlar yeniden devreye giriyor. Ön korumadaki ve alüminyum arka plakadaki sade RGB aydınlatma, üst seviye modellerden daha uygun fiyatlı olan bu karta birinci sınıf bir hava katıyor.

Asus amd radeon rx 6500 xt ekran kartlarini duyurdu 20220105 2

ASUS TUF Gaming Radeon RX 6500 XT

Biraz daha yüksek performans gösteren ekran kartı arayanlar için ise ASUS, TUF Gaming Radeon RX 6500 XT modelini sunuyor. 2,7 yuva yer kaplayan soğutma bloğu ve iki adet Eksen Teknolojili fan ile bu kart, aynı gürültü düzeyiyle Dual Radeon RX 6500 XT ekran kartından daha düşük sıcaklıklara ulaşabiliyor. 90 watt güç tüketimiyle de grafik işlemcinin saat hızlarını koruyor. Çift BIOS sayesinde kullanıcılar TUF Gaming ekran kartlarını sessizliğe öncelik veren Q modunda çalıştırabiliyor.

TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartı şık ve açılı tasarımıyla sistemlerin merkezinde yer alabilir. Karttaki TUF logosu Aura RGB ile aydınlatılıyor. Aura Sync uyumu sayesinde kullanıcılar kartın aydınlatmasını sistemin geri kalanıyla uyumlu hale getirebiliyor. Alüminyum arka plaka ise TUF ruhunu daha da fazla yansıtmaya yarıyor. Ayrıca arka plakanın havalandırmalı kenarı havanın soğutma bloğundan geçmesini sağlayarak en uygun soğutma koşullarını oluşturuyor. Diğer TUF Gaming ürünlerinde olduğu gibi TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartında da askeri sınıf kapasitörler kullanılıyor ve kartlar dayanıklılık ve uzun ömür için sıkı testlerden geçiriliyor.

Tuf rx6500xt o4g gaming image3 light

Her iki kart da bileşenleri insan müdahalesi olmadan lehimleyerek uzun süre dayanıklı ve yüksek kaliteli ürünler ortaya çıkaran Auto-Extreme teknolojisiyle üretiliyor. Dual Radeon RX 6500 XT ve TUF Gaming Radeon RX 6500 XT ekran kartları kullanıcılara her tür sistem için harika seçenekler sunuyor.

Teknik Özellikler

ASUS Dual Radeon RX 6500 XT OC Edition ekran kartıASUS TUF Gaming Radeon RX 6500 XT OC Edition ekran kartı
AMD Radeon RX 6500 XT GPU4 GB GDDR6PCIe® 4.0 Arayüzü 1 x Yerleşik HDMI 2.1 1 x Yerleşik DisplayPort 1.4aAMD Radeon RX 6500 XT GPU4 GB GDDR6PCIe® 4.0 Arayüzü 1 x Yerleşik HDMI 2.1 1 x Yerleşik DisplayPort 1.4a

Ayrıca tüm oyunları doya doya oynayabilmek için en iyi bilgisayarlar ve ekipmanları buradan inceleyebilirsiniz!

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI GAMİNG ÜRÜNLER

Yorum yapın