Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

ASUS Republic of Gamers, Strix Scope kablosuz klavye modellerini piyasaya sundu!

Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe ve Strix Scope NX Wireless Deluxe modelleri kablolu USB, 2,4 Ghz RF ve Bluetooth ile üç farklı bağlantı modu sunuyor.

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Düşük gecikme süreli 2,4 Ghz RF modu, kablolu USB veya Bluetooth® seçeneğiyle üç cihaza bağlanıp aralarında rahatlıkla geçiş yapılabiliyor.
  • Özel ROG RX optik mekanik ve NX mekanik anahtarlar farklı basma hisleri veren tutarlı bir kullanım deneyimi sunuyor.
  • Yerleşik ses emici köpük klavyenin içinden gelen çınlama seslerini ve yankıları ortadan kaldırarak cihazın akustiğini iyileştiriyor.
  • ROG PBT çift döküm kalıp tuş başlıkları uzun süre dayanıklılık ve birinci sınıf bir his sağlıyor. Her iki klavye modelinde de Hızlı Geçiş işlevine ek olarak Gizli mod ve geniş Ctrl tuşları bulunuyor.

ASUSRepublic of Gamers (ROG), Strix Scope serisinin ilk kablosuz klavye modelleri olan Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe ve Strix Scope NX Wireless Deluxe’u piyasaya sundu. Bu en yeni modellerde üç farklı bağlantı modu bulunuyor. Kablolu USB, 2,4 Ghz kablosuz ve Bluetooth® bağlantı modlarına sahip olan modellerde Hızlı Geçiş işlevi, Gizli mod ve geniş Ctrl tuşu gibi Strix Scope serisinde bulunan klasik özellikler yer alıyor. Her iki klavyede de ROG PBT çift döküm kalıp tuş başlıkları ve ROG tarafından özel olarak geliştirilen anahtarlar kullanılıyor. Tüm bu özellikler benzersiz bir kullanım hissi oluşturuyor.

Asus republic of gamers strix scope kablosuz klavye modellerini piyasaya sundu 20220720 1

Üç farklı bağlantı modu

Strix Scope RX TKL Wireless ve NX Wireless Deluxe; 2,4 Ghz RF modu, Bluetooth ve kablolu USB olmak üzere üç farklı bağlantı moduna sahip. 2,4 Ghz RF modu, RGB aydınlatma açıkken 76 saate kadar stabil ve gecikmesiz oyun keyfi sunuyor. Bluetooth bağlantı seçeneği ise kullanıcıların klavyelerini üç farklı cihaza aynı anda bağlamasına ve bu cihazlar arasında kolayca geçiş yapmasına imkan veriyor.

Özel ROG anahtarları

ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe’ü ROG RX Kırmızı veya RX Mavi optik mekanik anahtarlarla yapılandırmak mümkün. ROG RX anahtarlarındaki merkezi RGB aydınlatma tuşun tamamını içten aydınlatıyor. Bu anahtarlar tutarlı, sallantısız ve neredeyse sıfır dalgalanma gecikmesine sahip bir kullanım deneyimi sağlıyor.

ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe ise ROG NX Kırmızı veya RX Mavi optik mekanik anahtarlarla donatılabiliyor. Daha hızlı tepki veren bu anahtarlar, oyunculara harika bir kullanım ve dokunma hissi vermek için özel olarak ayarlanıyor. Kullanıcılar kendi oyun stillerine ve kişisel tercihlerine uygun anahtarı tercih edebiliyor.

ROG NX Kırmızı ve NX Kahverengi anahtarların çalıştırma ve yeniden başlatma noktaları arasında hiç boşluk bulunmuyor. NX Mavi anahtarda da ise bu noktalar arasında 0,1 mm boşluk bulunuyor. Bu anahtarlar, geleneksel mekanik anahtarlara kıyasla daha tutarlı basma hissi veriyor ve oyun deneyimini iyileştiriyor. Sektör standartlarını aşan özelliklere sahip ROG NX mekanik anahtarlar +/- 5 gf çalıştırma gücü ve +/- 0,4 mm tuş vuruş mesafesi ile stabil kullanım deneyimi sunuyor.

Asus republic of gamers strix scope kablosuz klavye modellerini piyasaya sundu 20220720 2

Nümerik klavyesiz tasarım

ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe’ün nümerik klavyesiz tasarımı masanızda çok az yer kaplıyor. Böylece mouse için masada daha fazla alan kalmış oluyor. Oyun oynarken mouse’ta düşük hassasiyet seviyesini tercih eden kullanıcılar bu sayede mükemmel rahatlığa kavuşabiliyor. Bu kompakt tasarım ayrıca, bir LAN turnuvasına giderken klavyeyi bir sırt çantasına kolayca koyabilme imkanı veriyor.

Kullanıcı odaklı özellikler

Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe ve NX Wireless Deluxe modellerinde kullanılan ROG PBT çift döküm kalıp tuş başlıkları benzersiz birinci sınıf kullanım deneyimi ve uzun süreli dayanıklılık sunuyor. Hassas çift döküm kalıp işlemiyle üretilen bu yarı saydam tuş başlıklarında kusursuz ROG yazı tipi kullanılıyor. Tuş içinden sürekli aydınlatılan bu başlıklar parlamaya da dayanıklı. Yerleşik ses emici köpük, klavyenin içinden gelen çınlama seslerini ve yankıları ortadan kaldırıyor.

Her iki klavyede de serinin artık klasikleşen özellikleri olan Hızlı Geçiş, Gizli mod ve geniş Ctrl tuşu bulunuyor. Standart CTRL tuşlarından iki kat daha geniş olan bu tuşu oyunlarda heyecanın dorukta olduğu anlarda kolayca bulmak mümkün. Gizli mod tuşuna basıldığında tüm uygulamalar gizleniyor ve ses kapatılıyor. Gizlilik sağlandıktan sonra tuşa tekrar basarak eski duruma dönülebiliyor.

Hızlı Geçiş işlevi ise fn ve Insert tuşlarına aynı anda basarak kullanılıyor. Bu işlev üst sıradaki tuşların fonksiyon ve medya komutları arasında geçiş yapmasını sağlıyor.

ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe ürün sayfası:https://rog.asus.com/tr/keyboards/keyboards/pbt-keycaps/rog-strix-scope-nx-wireless-deluxe-model/

ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe ürün sayfası:https://rog.asus.com/tr/keyboards/keyboards/compact/rog-strix-scope-rx-tkl-wireless-deluxe-model/

ROG RX optik mekanik anahtarlar açılış sayfası:https://rog.asus.com/microsite/ROG-Keyboard-Switch/ROG-RX/

ROG NX mekanik anahtarlar açılış sayfası: https://rog.asus.com/microsite/ROG-Keyboard-Switch/ROG-NX/

Teknik Özellikler[1]

ROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe

Tuş anahtarlarıROG RX Optik Mekanik Anahtarlar: Kırmızı, Mavi
BağlantıUSB 2.0 Bluetooth® RF 2,4 GHz
DizilimNümerik klavyesiz, 84 (ABD) / 85 (Birleşik Krallık)
Tuş başlıklarıABS / PBT çift döküm kalıp (ABD / Birleşik Krallık / Tayvan dizilimlerinde)
Klavye arka aydınlatmaHer Tuşta RGB LED, RGB logo, RGB kilit göstergeleri
Anti-ghostingN-Tuş geçişi
Sorgu oranı1000Hz
Makro tuşlarıfn, Caps Lock, Windows, sol Alt hariç tüm tuşlar programlanabilir
Makro kaydıKullanım sırasında kayıt desteği
Boyutlar356 x 136 x 40 mm (klavye) 356 x 75 x 21 mm (bilek desteği)
AğırlıkABS modeli: 853,5 g (kablo ve bilek desteği olmadan) PBT çift döküm kalıp modeli: 856,8 g (kablo ve bilek desteği olmadan)
Kablo türü1,8 metre örgülü fiber, Type-C – Type-A
Desteklenen işletim sistemleriWindows 10
Paket içeriğiROG Strix Scope RX TKL Wireless Deluxe oyuncu klavyesi Çıkarılabilir örgülü kablo Çıkarılabilir bilek desteği Kablosuz alıcı Kablosuz alıcı genişletici ROG çıkartması Garanti kitapçığı Hızlı Başlangıç Kılavuzu
Pil türüLi-Ion pil
Dahili BellekBeş özelleştirilebilir profil ve bir varsayılan profil
YazılımArmoury Crate
Medya tuşlarıOynat / Duraklat Durdur Geri İleri Ses düzeyini artırma Ses düzeyini azaltma Sesi kapatma / Sesi açma Gizli mod (masaüstünü göster ve sesi kapat)

###

ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe

Tuş anahtarlarıROG NX mekanik anahtarlar: Kırmızı, Kahverengi, Mavi
BağlantıUSB 2.0 Bluetooth® RF 2,4 GHz
Dizilim%100 tam boy
Tuş başlıklarıABS / PBT çift döküm kalıp (ABD / Birleşik Krallık / Tayvan dizilimlerinde)
Klavye arka aydınlatmaHer tuşta RGB LED
Anti-ghostingN-Tuş geçişi
Sorgu oranı1000 Hz
Makro tuşlarıFn, Num Lock, Caps Lock, Scroll Lock, Windows ve Sol ALT dışında tüm tuşlar programlanabilir
Makro kaydıKullanım sırasında kayıt desteği
Boyutlar440 x 137 x 39 mm (klavye)  
AğırlıkABS modeli: 1,166 kg (kablo ve bilek desteği olmadan) PBT çift döküm kalıp modeli: 1,180 kg (kablo ve bilek desteği olmadan)
Kablo türü1,8 metre örgülü fiber, Type-C – Type-A
Desteklenen işletim sistemleriWindows 10
Paket içeriğiROG Strix Scope RX NX Wireless Deluxe oyuncu klavyesi Çıkarılabilir örgülü kablo Çıkarılabilir bilek desteği Kablosuz alıcı Kablosuz alıcı genişletici ROG çıkartması Garanti kitapçığı Hızlı Başlangıç Kılavuzu
Pil türüLi-Ion pil
Dahili BellekBeş özelleştirilebilir profil ve bir varsayılan profil
YazılımArmoury Crate
Medya tuşlarıOynat / Duraklat Durdur Geri İleri Ses düzeyini artırma Ses düzeyini azaltma Sesi kapatma / Sesi açma Gizli mod (masaüstünü göster ve sesi kapat)

Tüm oyunları doya doya oynayabilmek için en iyi bilgisayarlar ve ekipmanları buradan inceleyebilirsiniz!


[1]Teknik özellikler, içerik ve ürün bulunabilirliği önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Gerçek performans uygulamalara, kullanıma, çevresel ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Tam teknik özellikler http://www.asus.com adresinde bulunur.

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI GAMİNG ÜRÜNLER

Yorum yapın