Axess ve Maximum kartlara vade farksız ek taksit fırsatı!

Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

Intel, profesyonel kullanıcıları hedefleyen Arc Pro ekran kartlarını duyurdu!

Intel, özellikle masaüstü ve mobil iş istasyonları için tasarlanan Arc Pro serisi ekran kartlarını duyurdu. Firmanın bu hamlesi profesyonel GPU pazarında da ilerlemek istediklerini gösteriyor.

Intel profesyonel kullanicilari hedefleyen arc pro ekran kartlarini duyurdu 20220810 7

Intel, masaüstü ve mobil bilgisayarlar için Arc Pro ekran kartı serisini resmen duyurdu. Alchemist tabanlı Arc Pro serisi masaüstü ve dizüstü iş istasyonları için giriş seviyesi çözümler sunmak için tasarlanmış durumda. Serinin ilk modelleri ise masaüstünde Arc Pro A50 ve A40, dizüstü tarafındaysa Arc Pro A30M olarak lanse edildi.

Intel profesyonel kullanicilari hedefleyen arc pro ekran kartlarini duyurdu 20220810 8

Intel Arc Pro ekran kartı özellikleri

Tanıtılan serinin en güçlü modeli olan Arc Pro A50, ACM-G11 GPU’su üzerinde şekilleniyor. 4.8 teraflopluk bir grafik gücü sunan yongada donanım bazlı 8 ışın izleme çekirdeği bulunuyor. Arc Pro A40 ayrıca 6 GB GDDR6 belleğe sahip. Bu bellekler 16 Gbps hızda 192GB/sn bant genişliği üzerinde çalışıyor. Ekran kartının TDP değeri ise 75W olarak açıklanmış. Arc Pro A40 ise tam olarak aynı özelliklere sahiplen tek farkı 4 GB GDDR6 belleklerle geliyor olması. Yine benzer şekilde laptoplar için tasarlanan Arc Pro A30M, benzer şekilde Pro A50 ile aynı özelliklere sahip fakat bellek bant genişliği bu modelde 128 GB/s olarak belirlenmiş.

Her üç GPU’da donanım tabanlı ışın izleme ve AV1 donanım hızlandırıcıya sahip. Dolayısıyla AI ve Adobe Premiere Pro gibi içerik oluşturucu uygulamalar düşünülerek tasarlanmışlar. Bununla birlikte Arc Pro A50 ve A40, dört adet DP 1.4 mini portuna sahip. Tüm ekran kartları 8K 60Hz’de iki, 5K 240Hz’de bir, 5K 120Hz’de iki ve 4K 60Hz’de dört monitörü destekliyor.

Tüm oyunları doya doya oynayabilmek için en iyi bilgisayarlar ve ekipmanları buradan inceleyebilirsiniz!

Kaynak: https://wccftech.com/https://wccftech.com/intel-unleashes-arc-pro-graphics-for-desktop-mobile-platforms-arc-pro-a50-arc-pro-a40-arc-pro-a30m/

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI GAMİNG ÜRÜNLER

Yorum yapın