Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

Intel, İkonik Core i9/i7/i5/i3 Marka İsimlendirmesine Veda Ediyor.

Bir sonraki Meteor Lake-P işlemcisini içeren bir sızıntının ardından Intel, ürün adı değişikliğini doğrulamak için ön plana çıktı.

Bernard Fernandes (Intel Corporation Küresel İletişim Direktörü), Intel’in ürün adı değişikliği söylentilerini doğruladı. Geçen hafta Ashes of the Singularity web sitesinde, Core Ultra 5 1003H adlı yeni bir ürün listelendi. Şimdi görünüşe göre Intel, Core i5 marka isimlendirmesini gerçekten yeni bir Core 5 segmentasyonu ile değiştirecek.

Intel core i9 i7 i5 i3 bitiyor 20230503

Ne söylentilerden ne de Intel Direktörünün tweet’i, marka değişikliklerinin hem mobil hem de masaüstü serileri etkileyip etkilemeyeceğini belirtmiyor.

Bildiğimiz kadarıyla, şirket bu yılın ilerleyen dönemlerinde Raptor Lake serisini yenilemeyi planlıyor. Bazıları, bu yenilemenin bir şekilde bir sonraki nesil Core ürün yelpazesinin bir parçası olacağını söylüyor. Bu durumda, bu ürün adı değişikliği aynı zamanda Raptor Lake’i de etkileyebilir.

Intel, i̇konik core i9i7i5i3 marka i̇simlendirmesine veda ediyor.

Söylentilere göre, “Ultra” kısmı isteğe bağlı olabilir ve yalnızca yenilenen parçalara değil, yeni SKU’lara uygulanabilir.

Mümkün Intel Core Mobil H serisi yeniden markalama (Ultra isteğe bağlı):

Core i9 1XX00H →Core (Ultra) 9 1X0XH
Core i7 1XX00H →Core (Ultra) 7 1X0XH
Core i5 1XX00H →Core (Ultra) 5 1X0XH
Core i5 1XX00H →Core (Ultra) 3 1X0XH

Belirtilen sebep olarak, Intel bir sonraki nesil istemci ürünlerinin gelişimi ilerledikçe, şirketin bir dönüm noktasında olduğunu belirtiyor. Intel, bu yeni ürün adı şemasına ilişkin güncellemeyi önümüzdeki haftalarda sağlamalıdır.

AMD’nin geçen yıl mobil ürün adlandırmasında benzer bir değişiklik yaptığını belirtmek önemlidir. Bu, AMD’nin üç Zen ve iki RDNA mimarisini bir ürün yığını altında birleştirmesine olanak sağladı. Bu yaklaşım, Intel tarafından da benimsenebilir.

Bernard Fernandes’in atmış olduğu tweet;

Intel ikonik core i9i7i5i3 marka isimlendirmesine veda ediyor 2

Tüm oyunları doya doya oynayabilmek için en iyi bilgisayarlar ve ekipmanları buradan inceleyebilirsiniz!

Teknoloji dünyası hakkında en son çıkan haberleri takip etmek için bizi twitter ve instagram sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz!

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI GAMİNG ÜRÜNLER

Yorum yapın