Axess ve Maximum kartlara vade farksız ek taksit fırsatı!

Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

Nvidia Rtx Week Left
Nvidia Rtx Week Right

ASUS RTX 4070 Megalodon, GPU’yu güçlendirmek için özel bir PCI benzeri arabirim kullanıyor

ASUS, herhangi bir 12VHPWR bağlayıcısı kullanmayan RTX 4070 GPU’sunu tanıtıyor.

Asus rtx 4070 megalodon gpuyu guclendirmek icin ozel bir pci benzeri arabirim kullaniyor
Asus rtx 4070 megalodon gpuyu guclendirmek icin ozel bir pci benzeri arabirim kullaniyor1

RTX 4070 Megalodon, hiçbir güç kablosu veya adaptör gerektirmeyen ilk bilinen yüksek kaliteli Ada GPU’dur. Bu GPU’nun, harici kabloları gerektirmeden GPU’nun gücünü taşımayı sağlamak için tasarlanmış gizli bir PCI yuvası bulunmaktadır. Bu, geçen yıl ‘sıcak’ bir konu haline gelen 600W 12VHPWR bağlayıcısından daha yenilikçi ve daha güvenli bir çözüm olabilir, ancak olumsuz bir nedenle.

Dikkat edilmesi gereken nokta, bu bağlayıcının şu ana kadar sadece bu bir grafik kartı ve bir anakart tarafından kullanılan bir konsept olduğudur. Bu bir endüstri standardı değildir ve diğer şirketlerin bu fikri gerçeğe dönüştürmek için dahil olacaklarına dair bir işaret bulunmamaktadır. Bununla birlikte, bu tür konseptler, sonunda bu tür bir güç dağıtım sistemi öneren büyük VGA üreticilerindeki bazı mühendisler için göz açıcı bir fikir olabilir.

Asus rtx 4070 megalodon gpuyu guclendirmek icin ozel bir pci benzeri arabirim kullaniyor2

ASUS, en büyük anakart üreticisi olsa da, bu fikri bir endüstri standardına dönüştürmek için ikna etmek oldukça zor olacaktır. NVIDIA, RTX 40 GPU’larında yeni bir 12VHPWR (600W’ye kadar) güç bağlayıcısı kullanmaya yeni başladığı için şu anda yeni güç dağıtım sistemleri için yeni fikirleri uygulamak konusunda en az ilgili olan şirkettir.

Ancak, bu tür bir bağlayıcının geniş çapta kullanılması durumunda, kablo yönetimi ve GPU için daha güçlü fiziksel destek gibi birden çok sorunu çözeceği söylenebilir. Bilindiği gibi, GPU’lar günümüzde giderek daha ağır hale geliyor. İlginç bir şekilde, demo PC’sinde hala VGA desteği bulunuyordu.

Kaynak: videocardz

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI GAMİNG ÜRÜNLER

Yorum yapın