Axess ve Maximum kartlara vade farksız ek taksit fırsatı!

Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

Samsung, teknolojideki ilerlemeleri sürdürüyor: 256 terabaytlık devasa bir SSD duyurdu!

Dünyanın önde gelen bellek yongası üreticisi Samsung, Amerika’da gerçekleştirilen Flash Memory Summit etkinliğinde devrim niteliğinde bir adım atarak 256 terabaytlık SSD modelini tanıttı.

Samsung, teknolojinin sınırlarını zorlayarak son derece gelişmiş bellek ürünleri sunmaya devam ediyor. Şirket, hiper ölçekli veri merkezleri için endüstride bir ilk olan 256 terabaytlık SSD modelini tanıtarak bu çizgisini sürdürdü.

Sektörde Bir İlk: 256 Terabaytlık SSD!

Samsung, teknolojideki öncülüğünü bir kez daha göstererek, son teknoloji bellek ürünlerini geliştirme alanındaki liderliğini kanıtladı. Şimdiye kadarki en büyük adımını atan Samsung, 3D QLC NAND teknolojisiyle üretilmiş inovatif bir 256 terabaytlık SSD sunuyor. Bu etkileyici bellek birimi, sekiz adet 32 terabaytlık SSD’nin yığınlanmasına kıyasla yaklaşık yedi kat daha az enerji tüketerek, veri merkezlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlandı. Özellikle, bu yüksek kapasiteli SSD’nin muhtemel olarak ESDFF ya da NGSFF form faktörüne sahip olması dikkate değer bir detaydır. 256 terabaytlık SSD, entegrasyon yoğunluğu konusunda sektörde lider bir konumda bulunuyor.

Yenilikçi PM9D3a PCIe 5.0 SSD

Samsung’un atılımı sadece büyük bir SSD ile sınırlı değil, aynı zamanda PM9D3a SSD modelini de içeriyor. PM9D3a, geçen yılın modeline göre sıralı okuma hızında 2.3 kat, rastgele yazma hızında ise 2 kat artış sağlayarak, veri işleme kapasitesini önemli ölçüde artırıyor. %60 daha iyi güç verimliliği de bu yeni nesil SSD’nin dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca, gelişmiş Telemetri ve Hata Ayıklama işlevleri, bu bellek biriminin performansını daha da optimize ediyor.

Fiyatlandırma ve Çıkış Tarihi

Samsung, 256 terabaytlık SSD’nin ne zaman piyasaya sürüleceği ve fiyatının ne olacağı konusunda henüz resmi bir açıklama yapmadı. Diğer SSD modeli ise 2024’ün ilk yarısında çeşitli kapasite seçenekleriyle tüketicilere sunulacak. Ancak, bu ürünlerin getireceği teknolojik atılım ve yeniliklerin yarattığı heyecan, merakla beklenen detaylar arasında bulunuyor.

Tüm oyunları doya doya oynayabilmek için en iyi bilgisayarlar ve ekipmanları buradan inceleyebilirsiniz!

Teknoloji dünyası hakkında en son çıkan haberleri takip etmek için bizi twitter ve instagram sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz!

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI GAMİNG ÜRÜNLER

Yorum yapın