Axess ve Maximum kartlara vade farksız ek taksit fırsatı!

Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

SSD Slotlu ASUS RTX 4060 Görüldü!

Birkaç hafta önce bir prototipin ortaya çıkmasının ardından ASUS’un RTX 4060 Ti modelini çıkartacağı söyleniyor. ASUS’a göre, 16 yollu PCIe arayüzünün tamamını kullanmayan ekran kartları kalan şeritleri SSD desteği olarak kullanabiliyor. Bu yenilik anakartın SSD slotlarına güvenen son kullanıcılarda depolama seçeneklerini arttırabilir.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Çin’deki ASUS ofisi arka plakasında bir Samsung 980 PRO 2TB SSD olan bir ekran kartı gösterdi. Ekran kartının tasarımı sayesinde depolama tamamen soğutma sistemine bağlı oluyor. Bu demek oluyor ki sadece ekran kartı M.2 slotu olarak kullanmakla kalmıyor aynı zamanda soğutma sisteminden de etkili olarak faydalanıyor.

Ssd slotlu asus rtx 4060 goruldu 20231018 2

ASUS  halen bu teknolojinin tam olarak nasıl çalıştığını açıklamadı. Büyük bir ihtimalle uyumlu bir ASUS anakart veya daha iyi bir seçenek olarak her anakartla uyumlu olacak şekilde plug in seçeneği gerekiyor olabilir. Ancak bu depolama çözümünün entegrasyonu, ASUS’un grafik kartının termal ve güç özelliklerinde ayarlamalar yapmasını gerektirecek ve muhtemelen güç tüketiminin artmasına neden olacaktır.

Ssd slotlu asus rtx 4060 goruldu 20231018 3

İlk örneklere dayanarak, SSD entegre edilmiş RTX 4060Ti ekran kartı ortalama 10 derece daha az ısıda ve PCIe Gen 4×4 arayüzünde neredeyse tam hızda çalışıyor böylelikle 6.8GB/s okumaya ulaşabiliyor.

Ssd slotlu asus rtx 4060 goruldu 20231018 4

RTX 4060Ti DUAL modelinin SSD varyantlı hali büyük bir ihtimalle bölgesel sınırlamalar ile gelecektir. Şuana kadar kartın pazarda yer almasına yönelik tanıtımlar yapan sadece ASUS Rusya ofisi oldu. Şimdilik ürünün kodu (DUAL-RTX4060TI-O8G-SSD) hangi bölgelerde olacağına dair bir ipucu vermemekte.

Tüm oyunları doya doya oynayabilmek için en iyi bilgisayarlar ve ekipmanları buradan inceleyebilirsiniz!

Teknoloji dünyası hakkında en son çıkan haberleri takip etmek için bizi twitter ve instagram sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz!

Kaynak: VideoCardz

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI GAMİNG ÜRÜNLER

Yorum yapın