Axess ve Maximum kartlara vade farksız ek taksit fırsatı!

Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

GeForce RTX 4060Ti tek slot haline geldi!

MEGAsizeGPU ilk defa tek slotlu RTX 4060Ti ekran kartının görsellerini paylaştı.

115W RTX 4060 non-Ti, tek yuvalı bir tasarım için mükemmel bir seçim gibi görünse de, bu özel alanda kart ortaklarından fazla ilgi görmedi. Bir çok şirket yoğun ilgilerini, oyuncuların düşük ses seviyesi ve estetik görüntüsü sebebiyle tercih ettiği dual-fan ve dual-slot tasarımlı modellere yöneltti. Birkaç firmanın Mini-ITX ve düşük profilli tasarımlar sunmasına rağmen halen pazarda tek slotlu konfigürasyonların eksikliği aşikar.

Aynı şekilde sadece birkaç firmanın Mini-ITX modelleri sunmasıyla 165W RTX 4060Ti modeli de bu alanda daha az ilgi gördü. Bununla birlikte, 16GB’lık bir varyantın piyasaya sürülmesi, özellikle bir küme ortamında çalışırken bellek yoğun görevler için yüksek kapasiteli GPU’lara ihtiyaç duyan kullanıcıların bu tür çözümleri gerekli bulabileceğini gösteriyor. Colorful tarafından kısa süre önce piyasaya sürülen RTX 4060Ti 16GB modeli, bu özel pazar segmentini hedefliyor gibi görünüyor.

Geforce rtx 4060ti tek slot 20231030 2

Bu kart 26.7 CM yükseliği ile sadece 2 CM profilli tek slotlu bir tasarıma sahip. Display bağlantı noktasının yukarısında ince ve üfleme mekanizmalı bir soğutma sistemine sahip. Kartın ince yapısı ve görece olacak küçük fanları gürültülü çalışacağını gösteriyor. Bununla birlikte, bu tür kartlar için amaçlanan kullanım senaryoları göz önüne alındığında gürültü seviyeleri önemli bir endişe kaynağı olmayabilir.

İlginç bir özellik de, daha çok iş istasyonu GPU’larıyla ilişkilendirilen 8 pinli güç konektörünün arkaya yerleştirilmiş olmasıdır. Bu model 4352 CUDA çekirdekli bir AD106 GPU’ya sahiptir ve 16GB GDDR6 bellek ile donatılmıştır, ancak 128 bit veri yolu genişliği ve 288 GB/s bant genişliği ile sınırlıdır. Ancak belirtmek gerekir ki PCIe arayüzü 8 yol ile sınırlıdır ama tam da bu sebeple sisteme birden fazla ekran kartı entegre edebilirsiniz.

Geforce rtx 4060ti tek slot 20231030 3

Colorful sitesinde henüz bu ekran kartı ile ilgili fiyat konusu da dahil olmak üzere bir bilgi bulunmuyor. NVIDIA, GeForce kartlarının çok daha pahalı RTX ADA iş istasyonu çözümleriyle rekabet etmesinden memnun olmadığından, çoğu üfleme tarzı soğutuculara benzer şekilde, bu kartın belirli OEM’lere ve sistem entegratörlerine gayri resmi olarak satılması mümkün.

Benzer çözümler arayan kullanıcılar için Gigabyte’ın üç fanlı ve düşük profilli RTX 4060 tasarımı veya NVIDIA’nın 20 GB belleğe ve AD104 GPU’ya sahip RTX 4000 SFF ADA modeli, en az iki kat daha pahalı olması gereken alternatifler arasında sayılabilir.

Tüm oyunları doya doya oynayabilmek için en iyi bilgisayarlar ve ekipmanları buradan inceleyebilirsiniz!

Teknoloji dünyası hakkında en son çıkan haberleri takip etmek için bizi twitter ve instagram sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz!

Kaynak: VideoCardz

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI GAMİNG ÜRÜNLER

Yorum yapın