Axess ve Maximum kartlara vade farksız ek taksit fırsatı!

Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

HWiNFO’da RTX 4080 Super görüntülendi!

Geçtiğimiz haftalarda NVIDIA RTX 4080 Super ile ilgili söylentiler oldukça arttı. NVIDIA bir hazırlık yapıyor gibi gözüküyor ancak tam olarak zamanı veya yeni kartın özellikleri belli değil. Ancak gelecek duyurulara işaret eden ipuçları belli başlı sitelerde gözümüze çarptı.

HWiNFO’daki geliştiriciler bu güncelleme ile ilgili kaynaklarını paylaşmadılar. Ancak takip yazılımı üreten bazı şirketlerin daha sonra yeni donanımlarını desteklemek için kullanılan anonim verileri topladığı bilinmektedir. Bu güncelleme halka açık kaynaklarda yakın zamanlarda keşfedilen Cihaz Kimliği ile ilgili olabilir ve bu HWiNFO geliştiricilerine bu modele hangi kimliğin karşılık geldiğine dair bir ön fikir verebilir. Ancak ne PCI ID deposu ne de HWiNFO bunun son ve onaylanmış ID olduğunu doğrulamadı. Hatta sadece yazılıma eklendiği bilgisi mevcut.

Hwinfoda rtx 4080 super goruntulendi 20231107 3

Bu sebeple HWiNFO’da bir bilgi var diye fazla umutlanmamalıyız. Bu, kartın isminin ya da özelliklerinin kararlaştırıldığı anlamına gelmiyor. Aksine, en güvenilir sızıntıcıların bile teknik özellikler konusunda farklı görüşleri var ve kaynaklarımızdan hiçbiri bunları doğrulamıyor. Ancak NVIDIA’nın genel merkezinde yeni bir SKU ile sonuçlanabilecek bir şey üzerinde çalıştığı açık.

Hwinfoda rtx 4080 super goruntulendi 20231107 2

NVIDIA RTX ekran kartlarını görmek ve satın almak için buraya tıklayın.

RTX 4080 Super söylentileri kartın AD102 veya AD103 GPU’ya sahip olabileceğini öne sürüyor ancak yalnızca bir kaynak eksi seçeneklerden bahsetti. Kartın tam AD103 özelliklerine ve yükseltme olarak daha hızlı bir belleğe sahip olması daha olası gibi duruyor. Ancak bazı kaynaklar bu modelin 2024 başlarında piyasaya sürülmesinin düşünüldüğüne inandığından yakın zamanda bir çıkış beklememeliyiz.

Teknoloji dünyası hakkında en son çıkan haberleri takip etmek için bizi twitter ve instagram sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz!

Kaynak: VideoCardz

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI GAMİNG ÜRÜNLER

Yorum yapın