Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

ASUS’un ilk dahili SSD’si ROG Strix SQ7!

ASUS, ROG Strix SQ7 NVMe (1TB) modeliyle dahili SSD pazarına gireceğini duyurdu.

Dünya’nın en büyük anakart üreticisi ve bilgisayar bileşenlerinin geneli konusunda en büyük üretim ağına sahip olan ASUS, aklınıza gelebilecek her türlü teknolojik ihtiyacı karşılayabiliyor. İster bir mousepad ister yüksek kapasiteli ekran kartları. Ancak halen ASUS’un portfolyosunda eksik olan bir ürün var; SSD. Öyle görünüyor ki şirket bu eksikliği yakında dolduracak.

ASUS, ROG Strix markasıyla taşınabilir SSD pazarında yer alırken; şimdi de ilk dahili SSD’sini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Asus ROG resmi Facebook sayfasında yapılan paylaşımla ROG Strix SQ7 modeli duyuruldu.

Asusun ilk dahili ssdsi rog strix sq7 20220510 1 1

M.2 2280 form faktöründe olan SSD, 4 adet PCIe Gen4 hattı kullanıyor. Paylaşılan afişte de görüldüğü üzere üründe ısı emici bölümü bulunmazken, 1 TB depolama kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

Asusun ilk dahili ssdsi rog strix sq7 20220510 2

ASUS’un PCIe Gen5 teknolojisini destekleyen Z690 anakartları satışta. PCIe 5.0 desteğine sahip bir SSD geliştirebileceği de tahmin ediliyor ancak bu konuda resmi olarak atılmış bir adım henüz yok. Öte yandan ROG Strix SQ7 modelinin 17 Mayıs’taki “Boundless” etkinliğinde veya 24 Mayıs’taki Computex’te tanıtılması bekleniyor.

ASUS’un ROG Strix markalı taşınabilir SSD’leri, modeline göre 1 TB depolamaya kadar çıkabiliyor ve 1050 MB/s okuma ve yazma hızlarına ulaşabiliyor. Samsung, Gigabyte, MSI, SanDisk gibi şirketlere ‘dahili SSD’ konusunda da rakip olmaya hazırlanan ASUS, ROG Strix SQ7 ile tüketicilere sağlam bir alternatif sunacak.

Cihazın başlangıçta Çin’de satışa sunulması beklenirken, fiyatı ise şimdilik gizemini koruyor.

Ayrıca tüm oyunları doya doya oynayabilmek için en iyi bilgisayarlar ve ekipmanları buradan inceleyebilirsiniz!

Kaynak: Asus ROG / Videocardz.com

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI GAMİNG ÜRÜNLER

Yorum yapın