Axess ve Maximum kartlara vade farksız ek taksit fırsatı!

Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

Nvidia Rtx Week Left
Nvidia Rtx Week Right

EA Sports FIFA serisinin adını değişiyor! Yeni ismi EA Sports Football Club!

Geçtiğimiz aylardan bu yana EA Sports’un yeni FIFA serisinin adının ne olacağı merak ediliyordu. EA Sports, FIFA lisansını bıraktığını ve futbol maçı oyununun yeni isminin EA Sports Football Club olacağını bildirdi.

Electronic Arts ile futbolun küresel yönetim organı FIFA arasında aylarca süren gergin müzakereler olumsuz sonuçlandı. Neredeyse 30 yıllık bir serüven olan FIFA ile EA ortaklığı ise bugün resmen sona erdi. EA ve FIFA arasındaki anlaşma bu yıl Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası’ndan sonra sona erecekti. Fakat önümüzdeki yaz aylarında düzenlenecek Kadınlar Dünya Kupası’na kadar uzanacak şekilde ayarlamalar yapıldı.

Goodbye fifa ea sports fc 20220510

Şirket yetkilileri ise yaz sonunda, yani Kadınlar Dünya Kupası sona erdiğinde 150 milyondan fazla FIFA oyuncusunun seriye veda edeceğini söyledi. FIFA 23 yerine çıkacak yeni oyunun adı ise EA Sports FC (EA Sports Football Club) olacak.

Oyunun kendisi çok fazla değişmeyecek. Yani aslında adı dışında her şey aynı olacak. Fakat Dünya Kupası ve FIFA tarafından kontrol edilen diğer etkinlikler artık dahil edilmeyecek. Ancak dünyaca ünlü kulüpler, yıldızlar, diğer takımlar ve ligleri ile yapılan anlaşmalar devam edeceği için bu konuda da bir sıkıntı yaşanmayacağı söyleniyor.

Bununla birlikte genel toplama bakacak olursak FIFA ve EA Sports işbirliği her iki taraf için de oldukça karlı oldu. Öyle ki geçtiğimiz 20 yıl içerisinde 20 milyar doları aşan bir satış başarısına ulaştılar. Öte yandan anlaşmasının sonlanmasının en büyük sebebi de yine para oldu. Zira FIFA, EA’den yıllık olarak aldığı 15 milyon doların en az 2 katını istediğini söylüyordu.

Ancak bu oyuncular için aslında o kadar da kötü bir haber değil. Çünkü EA Sports, EA oyun motorunu kullanmaya devam edecek. 

Ea-sports-fifa-serisinin-adini-degisiyor-yeni-ismi-ea-sports-football-club

EA Sports’un yaptığı açıklama oyuncular için önemli bilgiler içeriyor. Açıklama ise şu şekilde;

Temmuz 2023’te Yeni Bir Dönem Başlıyor – EA SPORTS’un Bu Yıl Şimdiye Kadarki En Kapsamlı FIFA’yı Sunmasının Ardından

Her yerdeki futbolseverlere,

150 milyondan fazla taraftardan oluşan bu inanılmaz topluluğa, dünyanın en büyük futbol eğlence platformu EA SPORTS™ FIFA’nın kurulmasına yardımcı oldukları için teşekkür ederek başlamak istiyorum.

Yaklaşık 30 yıldır türü tanımlayan interaktif futbol deneyimleri yarattıktan sonra, yakında heyecan verici yeni bir döneme başlayacağız.

Gelecek yıl, EA SPORTS FC, EA SPORTS’tan futbolun geleceği olacak. Spor alanındaki 300’den fazla lisans ortağımızın yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki tüm futbol taraftarları adına küresel futbol deneyimlerini yeni zirvelere taşımaya hazırız.

Oyunlarımız hakkında sevdiğiniz her şey EA SPORTS FC’nin bir parçası olacak – aynı harika deneyimler, modlar, ligler, turnuvalar, kulüpler ve sporcular orada olacak. Ultimate Team, Kariyer Modu, Pro Kulüpler ve VOLTA Futbolu orada olacak. Onlarca yıldır yatırım yapmaya devam ettiğimiz 19.000’den fazla oyuncu, 700’den fazla takım, 100’den fazla stadyum ve 30 ligden oluşan benzersiz lisanslama portföyümüz, EA SPORTS FC’de benzersiz bir şekilde hala orada bulunacak. Bu, Premier Lig, LaLiga, Bundesliga, Serie A, MLS ve daha fazlası ile özel ortaklıkları içeriyor.

Bu yeni bağımsız platform, yenilik yapmak, yaratmak ve gelişmek için yeni fırsatlar getirecek. Bu sadece bir sembol değişikliğinden çok daha fazlası. EA SPORTS olarak, EA SPORTS FC’nin değişimin sembolü olmasını sağlamaya kararlıyız. Spora anlamlı bir şekilde yeniden yatırım yapmaya kendimizi adadık ve küresel bir hayran topluluğuna neşe, kapsayıcılık ve sürükleyici özellikler getiren yeni otantik deneyimlere genişlemek için çok sayıda ve artan sayıda ortakla çalışmaktan heyecan duyuyoruz. 

EA SPORTS FC, bu geleceği ve çok daha fazlasını gerçekleştirmemizi sağlayacak. Bir sonraki FIFA’nın daha önce tüm FIFA oyunlarından daha fazla özellik, oyun modu, Dünya Kupası içeriği, kulüpler, ligler, müsabakalar ve oyuncularla şimdiye kadarki en iyi FIFA olmasını sağlamaya kararlıyız.

Küresel futbolun geleceğini hepinizle birlikte inşa etmekten inanılmaz heyecan duyuyoruz ve 2023 yazında EA SPORTS FC hakkında daha fazla bilgi paylaşmaktan mutluluk duyacağız. Sporun geleceği çok büyük ve parlak ve futbol fandomu dünyanın her köşesine ulaşıyor. Küresel futbol, yaklaşık otuz yıldır EA SPORTS’un bir parçası olmuştur – ve bugün, önümüzdeki on yıllar boyunca olmasını sağlıyoruz.

Sanal veya gerçek, dijital veya fiziksel olsun futbol fandomunun geleceğini yaratmak için varız – Sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz.

– Cam Weber, EVP, Grup GM EA SPOR VE Yarış

EA Sports hakında daha fazla bilgi için https://www.ea.com/news/ea-sports-fc sitesini ziyaret edebilir, konu hakkında daha fazla detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ayrıca tüm oyunları doya doya oynayabilmek için en iyi bilgisayarlar ve ekipmanları buradan inceleyebilirsiniz!

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI GAMİNG ÜRÜNLER

Yorum yapın