Hafta içi Saat 14:00'a kadar ödemesi onaylanan hazır sistem harici siparişlerde aynı gün Kargo Ücretsiz!*

ASUS Republic of Gamers, Falchion Ace oyuncu klavyesini duyurdu!

E-spor oyunlarına yönelik, %65 boyutlu Falchion Ace, ROG NX mekanik anahtarlar ve sabitleyicilerle yazı yazma deneyimini daha ileri bir noktaya taşıyor.

ÖNEMLİ NOKTALAR

  • Kompakt tasarım: %65 boyutlu klavye ok ve yön tuşlarını %60’lık kasaya ustaca sığdırıyor.
  • ROG NX mekanik anahtarlar: Kaygan kök ve yuva daha akıcı bir deneyim sunuyor ve gürültüyü ortadan kaldırıyor. Hızlı etkinleştirme ve ROG tarafından ayarlanan güç eğrileri ise tutarlı bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor.
  • Rakipsiz yazı yazma deneyimi: ROG anahtar sabitleyici her basışı pürüzsüz hale getirirken ROG PBT çift döküm kalıp tuş başlıkları ve yerleşik ses emici köpük rahat bir kullanım sunuyor.
  • Kullanışlı kontroller: Etkileşimli dokunmatik panel ayar yapmayı ve kişiselleştirmeyi kolaylaştırıyor

ASUS Republic of Gamers (ROG), e-spor oyunlarına yönelik geliştirdiği %65 boyutlu Falchion Ace klavyeyi duyurdu. Ustaca tasarlanan bu klavye son derece kompakt %60’lık yapıya ok ve yön tuşlarını sığdırabiliyor. Falchion Ace hızlı etkinleşen ROG NX mekanik anahtarlar ve ROG tarafından ayarlanan güç eğrileriyle tutarlı ve harika bir his veriyor. Ayrıca özel ROG anahtar sabitleyici tasarımı başta uzun tuşlar olmak üzere tüm tuşların daha pürüzsüz ve stabil çalışmasını sağlıyor.

ROG PBT çift döküm tuş başlıkları ve yerleşik ses emici köpük ise klavyenin gürültü seviyesini azaltıyor. Klavyenin sol tarafındaki etkileşimli dokunmatik panelden ses düzeyi kolayca ayarlanabiliyor ve özel komutlar verilebiliyor. İki adet USB-C® bağlantı noktası sayesinde oyuncular iki bilgisayar arasında hızla geçiş yapabiliyor ve daha derli toplu bir oyun sistemi kurabiliyor. Falchion Ace kullanıcının tercihine göre üç farklı açıda kullanılabiliyor. Klavyenin yanında bir de koruyucu kılıf geliyor. Falchion Ace modeli siyah ve Moonlight White renk seçeneklerine sahip.

Asus republic of gamers falchion ace oyuncu klavyesini duyurdu 20221102 1 1

ROG Ace ile zafere

ROG on yılı aşkın süredir günlük oyunculardan yayıncılara ve profesyonellere kadar herkese olağanüstü oyun deneyimleri sunmak için tutkuyla çalışıyor. ROG Acer serisi de oyunlarda en iyisini sunmak için tasarlandı. Oyuncular profesyoneller gibi oynayıp kazanmak için geniş bir donanım cephanesine erişebiliyor.

Son derece kompakt, %65 boyutlu bir klavye

ROG tasarım ekibi ROG Falchion Ace’te hiçbir şeyden ödün vermeyen %65 boyutlu bir klavye geliştirmek için yola çıktı. Ok ve yön tuşlarını çok küçük bir kasaya ustaca sığdıran bu tasarım kullanıcılara normal bir klavyenin tüm işlevlerini masanın üzerinde fazla yer kaplamadan sunuyor. Yalnızca 306 mm uzunluğundaki Falchion Ace neredeyse standart bir klavyenin %60’ı kadar yer kaplıyor.

Asus republic of gamers falchion ace oyuncu klavyesini duyurdu 20221102 2

Keyifli kullanım

ROG Falchion Ace’te kullanılan ROG NX mekanik anahtarlarda kaygan kök ve taban yuvaları bulunuyor. Bunlar kullanıcıya yumuşak bir tıklama hissi veriyor ve gürültüyü ortadan kaldırıyor. ROG tarafından ayarlanan güç eğrileri ve hızlı etkinleştirmeye imkan veren tasarım da tuşlara basarken tutarlı ve tatminkar his veriyor. Dayanıklı ROG PBT çift kalıplı tuş başlıkları[1] Falchion Ace’e sağlam ve birinci sınıf görünüm katıyor. Orta uzunluktaki tuş başlıkları ve daha kısa kök tasarımı ise titreşimi azaltarak daha rahat bir yazı yazma deneyimi yaşatıyor.

Oyuncular için özel olarak ayarlanan kaygan ROG anahtar sabitleyici Boşluk, Shift ve Enter gibi büyük tuşlarda daha az sürtünme oluşturuyor ve orijinal anahtar hissine bağlı kalıyor. Yerleşik ses emici köpük klavyenin içinden gelen çınlama seslerini ve yankıları ortadan kaldırarak cihazın akustiğini iyileştiriyor.

Kullanışlı özellikler

Falchion Ace’in sol tarafındaki yenilikçi dokunmatik panelden ses ayarı yapılabiliyor veya uygulamalar arasında geçiş yapmak, kopyalayıp yapıştırmak gibi işlemler için belirlenen kısayollar kullanılabiliyor. Bu bölümü, karmaşık oyun komutları için makro tuş takımı olarak da kullanmak mümkün. Klavyenin her iki tarafındaki iki adet USB-C bağlantı noktası masa düzenini daha derli toplu tutma imkanı veriyor. Ayrıca oyuncular aynı anda iki bilgisayar bağlayıp aralarında hızla geçiş yapabiliyor. Falchion Ace’te farklı yüksekliklerde iki çift klavye ayağı bulunuyor. Kullanıcılar bunlar sayesinde klavyeyi üç farklı açıda kullanabiliyor.

Falchion Ace taşırken koruma sağlayan şeffaf polikarbonat kılıfla birlikte geliyor. Bu kılıf oyun oynarken klavyenin altına konulabiliyor. Bu sayede alttan gelen RGB aydınlatma daha etkileyici bir görünüm kazanıyor.

ROG Falchion Ace ürün sayfası:https://rog.asus.com/keyboards/keyboards/compact/rog-falchion-ace-model/

ROG NX klavye anahtarları sayfası: https://rog.asus.com/microsite/ROG-Keyboard-Switch/ROG-NX/

Teknik Özellikler[2]

ASUS ROG Falchion Ace

Bağlantı SeçenekleriKablolu USB 2.0 Type-C®
Klavye anahtarıROG NX RGB: Kırmızı, Kahverengi, Mavi
Dizilim%65, 68 (ABD) tuş/ 69(Birleşik Krallık) tuş
Klavye arka aydınlatmaHer Tuşta RGB LED, RGB dokunmatik panel, LED göstergesi
Anti-ghostingN-Tuş geçişi
Sorgu oranı1000 Hz
Makro tuşlarıTüm tuşlar programlanabilir (Fn, Shift hariç)
Makro kaydıKullanım sırasında kayıt desteği
Kablolar1,8 m örgülü fiber, Type-A – Type-C
Desteklenen işletim sistemleriWindows 10, Windows 11
Dahili Bellek5 adet özelleştirilebilir profil ve 1 adet varsayılan profil
Paket içeriği1 x ROG Falchion klavye 1 x Klavye kılıfı 1 x Çıkarılabilir örgülü kablo. 2 x ROG logo çıkartması 1 x Garanti kitapçığı 1 x Hızlı Başlangıç Kılavuzu
YazılımArmoury Crate
Medya tuşları            Oynat/Duraklat Durdur Geri İleri Ses düzeyini artırma Ses düzeyini azaltma Sesi Kapatma / Sesi Açma
Boyut305 x 101 x 38,5 mm
AğırlıkYaklaşık 590 g (kablo ile)

Tüm oyunları doya doya oynayabilmek için en iyi bilgisayarlar ve ekipmanları buradan inceleyebilirsiniz!


[1] Tuş başlığı tasarımı bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

[2]Teknik özellikler, içerik ve ürün bulunabilirliği önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir ve ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir. Gerçek performans uygulamalara, kullanıma, çevresel ve diğer faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Tam teknik özellikler http://www.asus.com adresinde bulunur.

Paylaş:

EN UYGUN FİYATLI GAMİNG ÜRÜNLER

Yorum yapın